Kütüphane - Okul Zil - Web

Otomasyon Çözümleri

Fotoğraf Çekimi

Web Kamerasından Fotoğraf Çekimi

 

webcam

Kamera:

Web Kamera Görüntüsü:
Bilgisayarınıza bağlı web  kameralarından elde edilen görüntü burada gösterilir. Eğer bilgisayarınıza bağlı birden fazla kamera var ise alttaki kamera seçimi kutusundan kullanmak istediğiniz kamerayı seçerek seçmiş olduğunuz kameradan görüntü alabilirsiniz.

Fotoğraf Çek:
Web kamera görüntüsü ekranındaki aktif kareyi yakalayarak "Yakalanan Kare" ekranında gönderilmesi sağlanır. Birden fazla basılması durumunda en son kare aktarılmaktadır.
Kaydedilecek Çerçeve:
Yakalanan karede kaydedilmesi istediğiniz görüntü kaydedilecek çerçeve sınırları içerisinde görüntülenir. Bu çerçeveyi fare ile sürükleyerek veya çerçeve yönlendirme butonlarına basarak hareket ettirebilirsiniz.
Hareket Aralığı:
Çerçeve yönlendirme butonları ile hareket ettirilen çerçevenin piksel olarak hangi aralıklarla hareket ettirileceğini buradan ayarlayarak hareketin hızlı veya daha hassas olmasını sağlayabilirsiniz.
Çerçeve Boyutu:
Kaydedilecek çerçevenin boyutlarını, üstten ve soldan ne kadar boşluk bırakılarak yerleştirileceğini ayarlayabilirsiniz.
Fotoğraf Kalitesi:
Kaydedilecek Fotoğrafın hangi kalitede kaydedileceğini bu kaydırma çubuğunu kullanarak ayarlayabilirsiniz. Kalitenin yüksek olması görüntü kalitesini arttırırken bilgisayarınızda kapladığı alanıda arttıracaktır.
Önizleme:
kaydedilecek çerçevedeki görüntüyü ayrı bir pencerede önizlemenizi sağlar.
Resim Al:
Kaydedilecek çerçevedeki resimi Üye kayıt ekranına göndermek içi bu butonu kullanınız.