Kütüphane - Okul Zil - Web

Otomasyon Çözümleri

Kayıp Kitaplar Listesi

kayipkitap

Kütüphanenizdeki üyelerin kaybettiği kitapları görebilir, kayıp kitaplar içerisinde çeşitli kriterlere göre arama yapmanızı sağlar. Kayıp Kitap listeleri ekranına ulaşmak için ana ekranda iken Listeler sekmesinden Kayıp Kitap Listeleri başlığındaki Kayıp Kitap Kitap listesi butonuna veya klavyenizin Ctrl+K tuşlarına basarak erişebilirsiniz.

Sepete Ekle/Çıkar:

Üzerinde bulunudğunuz kaydı işlem sepetine gönderir veya geri alır. İşlem Sepetindeki kayıtlar Sepet kolonunada [X] işaretile belirlenmiştir. Aynı işlemi sepet kolonunda bulunan satırın yanındaki butona tıklayarakta yapabilirsiniz.(İşlem sepeti hakkında detaylı bilgi için tıklayınız)

Excel e Gönder:
İstenen kriterlere göre ekranda filtrelenmiş kayıtları MS Excel e aynen aktararak kendi özel raporunuzu oluşturabilirsiniz.

Kitap Kartı(Ek-5):

Milli Eğitim Bakalığı OKUL KÜTÜPHANELERİ YÖNETMELİĞİ ne göre hazırlanması gereken Kitap kartı (Ek-5) formununun ekrandaki bilgiler doğrultusunda yazıcıdan çıktı alınmasını sağlar.(MEB Ek-5)

Sınıf/Gruba Göre Sayfa Sayfa Yazdır:
Yazdırma işleminin sınıf/gruba göre bölünmesini sağlar. Örneğin bu seçenek işaretli olmadığınada 9/A sınıfının kayıtlarının bittiği yerde aynı sayfadan bir sonraki sınıf 9/B devam edecek ve bu şekilde sayfalar bittikçe yeni sayfada yazdırmaya başlanacaktır. Bu seçeneği işaretlediğinizde ise her sınıfa ait kayıtlar faklı sayfalarda görüntülenecektir.

{mooblock=Arama Kriterleri}

{mooblock=Aranan Kayıtlar}

Bu bölüm görmek istediğiniz listelerin arama sonuçlarının nerelerde aranacağını seçmeniz içindir. Bu bölümdeki seçeneklere ana ekrandaki listeleme başlığı altındanda erişebilirsiniz.
Aranan kayıtlarıın içeriğinde;

  1. Tüm Kitaplar
  2. Geciken Kitaplar
  3. Okunmuş Kitaplar (ödünç verilenler)
  4. En fazla okunan kitaplar
  5. İade edilmemiş kitaplar

bu seçenekler ile ilgili detayları üzerlerine tıklayarak öğrenebilirsiniz.