Kütüphane - Okul Zil - Web

Otomasyon Çözümleri

İstatistikler

istatistikozet

İstatistik modülü kütüphanenizdeki sayısal verileri takip edebilmeniz için özellikler sunar. Ayrıca Kitap ve Üye istatistikleri ayrı ayrı görebilir ve kitap türü ve zaman kısıtlamalarıyla farklı istatistiki bilgileri elde edebilirsiniz.

Özet istatistik ekranında kütüphanenizdeki özet bilgilere erişebilirsiniz.Bugünkü Kayıtlar: Bu seçeneği seçtiğinizde yanında bir adet tarih seçim kutusu ile karşılaşırsınız ve varsayılan olarak o günün tarihi aktif gelir. İsterseniz tarihi değiştirip seçtiğiniz günün kayıtlarına da ulaşabilirsiniz.

Bu Haftaki Kayıtlar: İçinde bulunduğunuz haftanın kayıtlarını görmek için zaman aralığını içinde bulunduğunuz haftaya ayarlar.

Bu Ayki Kayıtlar: Bu seçeneği seçtiğinizde yanında bir adet ay seçim kutusu ile karşılaşırsınız ve varsayılan olarak o yılın içinde bulunduğunuz ayı seçili olarak gelir. İsterseniz bu ayı değiştirerek içinde bulunduğunuz yılın herhangi bir ayına ait kayıtlar görüntülenir.

Bu Yılki Kayıtlar: Bu seçeneği seçtiğinizde yanında bir adet yıl seçim kutusu ile karşılaşırsınız ve varsayılan olarak o yılın içinde bulunduğunuz yıl seçili olarak gelir. İsterseniz bu yılı değiştirerek seçtiğiniz yıla ait kayıtlar görüntülenir.

Tarih Aralığındaki Kayıtlar: Bu seçeneği seçtiğinizde yanında iki adet tarih seçim kutusu ile karşılaşırsınız ve varsayılan olarak ayarlar kısmında tanımlamış olduğunuz çalışma dönemi aralığı seçili olarak gelir. İsterseniz tarihleri değiştirerek görmek istediğiniz dönemlere ait tarihe ayarlayarak istediğiniz döneme ait kayıtlar görüntülenir. İkinci tarih seçim kutusunun önündeki işareti kaldırdığınızda tarih seçimi sadece ilk tarih seçim kutusunun üzerindeki tarih olarak ayarlanır.

Bu Dönemki Kayıtlar: Bu seçeneği seçtiğinizde yanında iki adet tarih seçim kutusu ile karşılaşırsınız ve varsayılan olarak ayarlar kısmında tanımlamış olduğunuz çalışma dönemi aralığı seçili olarak gelir ve bu tarihler arasındaki kayıtlar gösterilir.

Tüm Kayıtlar: Herhangi bir tarih sınırlaması olmaksızın tüm kayıtlar görüntülenir.

Not:Tarih kısıtlaması yaparak kayıtları filtreleyebilirsiniz. Tarih filtresinden etkilenen kayıtlar (*) işaretiyle işaretlenen bilgilerdir. Diğer bilgiler tarih filtresinden etkilenen sonuç üretmezler.


*:İstatistik ekranında yer almasını istediğiniz bilgileri bize bildirerek eklenmesini sağlayabilirsiniz.