Kütüphane - Okul Zil - Web

Otomasyon Çözümleri

Üye Ödünç Profili

oduncprofil

Üye ödünç profil ayarları üyeleri farklı farklı ayarlar ile gruplandırarak farklı ayarlar ile ödünç alış-veriş işlemi yapmak için profiller oluşturur. En fazla 20 adet profil oluşturulabilmektedir.(Bu kısıtlama profil ayar karmaşası oluşturmamak için yapılmıştır. Zaruri olarak daha fazla profil ayarına ihtiyaç duyarsanız bizimle irtibata geçiniz.)

Yeni:

Yeni bir ödünç profili oluşturmak için bu butona tıklayınız.En fazla 20 adet profil oluşturulabilmektedir.(Bu kısıtlama profil ayar karmaşası oluşturmamak için yapılmıştır. Zaruri olarak daha fazla profil ayarına ihtiyaç duyarsanız bizimle irtibata geçiniz.)

Sil:

Seçilen ödünç profilini silmek için bu butona tıklayınız. Eğer silmek istediğiniz profili kullanan üyeler varsa "Bu profili kullanan üyeler mevcut.Bu kaydı silemezsiniz" uyarısı alırsınız. Bu durumda çözüm olarak bu profili kullanan üye grubunu toplu üye güncelleme ile üye profil ayarlarını değiştirerek profili boşaltıp daha sonra silebilirsiniz.

Kaydet:

Ekranda girişi yapılan profili kaydetmek için bu butona tıklayınız.

Kayıt Düzenleme:

Kayıt düzenleme için düzenlemek istediğiniz profili seçmeniz durumunda profil bilgileri ekrana yüklenecektir ve aşağıdaki gibi ekran değişecektir. Burada gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra kaydet diyerek değişikliği onaylayabilir veya vazgeç butonuna basarak değişikliklerin kaydetmeden çıkabilirsiniz.

oduncprofiledit