Kütüphane - Okul Zil - Web

Otomasyon Çözümleri

Üye Listesi

tumuyeler

Kütüphanenizdeki üyeler içerisinde çeşitli kriterlere göre arama yapmanızı sağlar. Üye listeleri ekranına ulaşmak için ana ekranda iken Listeler sekmesinden Üye Listeleri başlığındaki Üye Listesi butonuna veya klavyenizin T tuşuna basarak erişebilirsiniz.

Üye Listesi Araç Çubuğu


Üye İncele:

Üyenin belirlenen kriterlere göre okuduğu kitapları gösteren üye inceleme formunu açar.(Detay için Bkz:Üye İnceleme)
 

Yazdır:

İstenen kriterlere göre ekranda filtrelenmiş kayıtları yazıcıdan çıktı raporu olarak alınması için yazdır butonuna tıklayınız.

Sepete Ekle/Çıkar:

Üzerinde bulunduğunuz kaydı işlem sepetine gönderir veya geri alır. İşlem Sepetindeki kayıtlar Sepet sütununda [X] işareti ile belirlenmiştir. Aynı işlemi sepet kolonunda bulunan satırın yanındaki butona tıklayarak da yapabilirsiniz.(İşlem sepeti hakkında detaylı bilgi için tıklayınız)

Excel e Gönder:

İstenen kriterlere göre ekranda filtrelenmiş kayıtları MS Excel e aynen aktararak kendi özel raporunuzu oluşturabilirsiniz.
 

Ek-1:

Milli Eğitim Bakanlığı OKUL KÜTÜPHANELERİ YÖNETMELİĞİ ne göre hazırlanması gereken Ek-1 formunun ekrandaki bilgiler doğrultusunda yazıcıdan çıktı alınmasını sağlar.(MEB Ek-1)

Sınıf/Gruba Göre Sayfa Sayfa Yazdır:

Ekrandaki listeyi yazıcıya aktarırken sınıf veya gruba göre ayırmak için bu seçeneği işaretleyiniz. Örneğin, bir okuldaki sınıfların listelerini sınıf sınıf gruplandırılmış olarak almak için kullanabilirsiniz.


Arama Kriterleri


Arama kriterleri listeleme yaparken listesini almak istediğiniz kayıtları en kısa zamanda bulmanız için tasarlanmıştır.
Arama İfadesi:
    Aranacak yer kısmında seçmiş olduğunuz alana göre, Listelemek istediğiniz kayıtlara ait bilgiyi içeren anahtar sözcüğü buraya giriniz.
Arama Ölçütü:
Bu alanda üç seçenek mevcuttur. Bunlar ;
- Arama ifadesi ile başlayan: Bu seçeneğin seçilmesi durumunda Aranacak Yer seçimindeki alana bakılarak arama ifadesi ile başlayan kayıtlar gösterilir.
- İçinde Arama İfadesi Geçen: Bu seçeneğin seçilmesi durumunda Aranacak Yer seçimindeki alana bakılarak herhangi bir yerinde arama ifadesi geçen kayıtlar gösterilir.
- Arama İfadesi İle Eşleşen Kayıtlar: Bu seçeneğin seçilmesi durumunda Aranacak Yer seçimindeki alana bakılarak içinde arama ifadesi ile eşleşen kayıtlar gösterilir.

Aranan Kayıtlar


  1. Tüm Üyeler
  2. Kitap Okuyan Üyeler
  3. En fazla kitap okuyanlar
  4. Borcu olan üyeler listesi

bu seçenekler ile ilgili detayları üzerlerine tıklayarak öğrenebilirsiniz.