Kütüphane - Okul Zil - Web

Otomasyon Çözümleri

İşlem Raporları

islemraporlari

İşlem Raporları size tüm kullanıcıların veya seçmiş olduğunuz kullanıcıların yapmış olduğu işlemlerin ayrıntılı dökümünü sunar. İşlem raporlarına ana menüde iken klavyenizin H tuşuna veya menü araç çubuklarından sık kullanılanlar ve Listeler sekmelerinden ulaşabilirsiniz.

Araç Çubuğu Öğeleri


Yazdır:

Ekranda listelenen bilgiyi yazıcıya gönderir

Excel e Gönder:
İstenen kriterlere göre ekranda filtrelenmiş kayıtları MS Excel e aynen aktararak kendi özel raporunuzu oluşturabilirsiniz.


Listeleme Ölçütleri


Seçmiş olduğunuz kullanıcı/kullanıcıların belirlenen tarih aralığındaki yapmış olduğu işlemleri ayarlamak için kullanılır.

Aranan Kayıtlar:

Burada iki seçenek söz konusudur. Bunlar kullanıcıların ödünç verdiği kitaplar ve geri aldığı kitaplar.

Kayıtları düzgün bir şekilde görebilmek için sıralamaya tabi tutabilirsiniz. Sırala alanından sıralamanın hangi alana göre ve A-Z veya Z-A sıralanmasını sağlayabilirsiniz. Aynı işlemi liste başlıklarına çift tıklayarakda yapabilirsiniz


Tarih Aralığı Belirleme


Bugünkü Kayıtlar: Bu seçeneği seçtiğinizde yanında bir adet tarih seçim kutusu ile karşılaşırsınız ve varsayılan olarak o günün tarihi aktif gelir. İsterseniz tarihi değiştirip seçtiğiniz günün kayıtlarına da ulaşabilirsiniz.

Bu Haftaki Kayıtlar: İçinde bulunduğunuz haftanın kayıtlarını görmek için zaman aralığını içinde bulunduğunuz haftaya ayarlar.

Bu Ayki Kayıtlar: Bu seçeneği seçtiğinizde yanında bir adet ay seçim kutusu ile karşılaşırsınız ve varsayılan olarak o yılın içinde bulunuğunuz ayı seçili olarak gelir. İsterseniz bu ayı değiştirerek içinde bulunduğunuz yılın herhangi bir ayına ait kayıtlar görüntülenir.

Bu yılki Kayıtlar: Bu seçeneği seçtiğinizde yanında bir adet yıl seçim kutusu ile karşılaşırsınız ve varsayılan olarak o yılın içinde bulunuğunuz yıl seçili olarak gelir. İsterseniz bu yılı değiştirerek seçtiğiniz yıla ait kayıtlar görüntülenir.

Bu Dönemki Kayıtlar: Bu seçeneği seçtiğinizde yanında iki adet tarih seçim kutusu ile karşılaşırsınız ve varsayılan olarak ayarlar kısmında tanımlamış olduğunuz çalışma dönemi aralığı seçili olarak gelir. İsterseniz tarihleri değiştirerek görmek istediğiniz dönemlere ait tarihe ayarlayarak istediğiniz döneme ait kayıtlar görüntülenir. İkinci tarih seçim kutusunun önündeki işareti kaldırdığınızda tarih seçimi sadece ilk tarih seçim kutusunun üzerindeki tarih olarak ayarlanır.

Tüm Kayıtlar: Herhangi bir tarih sınırlaması olmaksızın tüm kayıtlar görüntülenir.

Not: Tüm tarih kısıtlamları ayarı Zaman Aralığı bilgilendirme bölümünden takip edilebilir.