Kütüphane - Okul Zil - Web

Otomasyon Çözümleri

En Fazla Okunan Kitaplar

enokunan

En fazla okunan kitaplar kütüphanenizde en fazla ödünç alınarak okunan kitapların listesini çıkarmanızı sağlar. İsterseniz üst sınır belirleyerek okunma sayısını ayarlayabilirsiniz.En fazla okunan kitaplar ekranına ulaşmak için ana ekranda iken Listeler sekmesinden Kitap Listeleri başlığından En Fazla Okunan Kitaplar Listesi butonuna veya klavyenizin F tuşuna basarak erişebilirsiniz.


Sepete Ekle/Çıkar:

Üzerinde bulunduğunuz kaydı işlem sepetine gönderir veya geri alır. İşlem Sepetindeki kayıtlar Sepet kolonunda [X] işareti ile belirlenmiştir. Aynı işlemi sepet kolonunda bulunan satırın yanındaki butona tıklayarak da yapabilirsiniz.(İşlem sepeti hakkında detaylı bilgi için tıklayınız)

Excel e Gönder:
İstenen kriterlere göre ekranda filtrelenmiş kayıtları MS Excel e aynen aktararak kendi özel raporunuzu oluşturabilirsiniz.

Kitap Kartı(Ek-5):

Milli Eğitim Bakalığı OKUL KÜTÜPHANELERİ YÖNETMELİĞİ ne göre hazırlanması gereken Kitap kartı (Ek-5) formununun ekrandaki bilgiler doğrultusunda yazıcıdan çıktı alınmasını sağlar.(MEB Ek-5)

Sınıf/Gruba Göre Sayfa Sayfa Yazdır:
Yazdırma işleminin sınıf/gruba göre bölünmesini sağlar. Örneğin bu seçenek işaretli olmadığında 9/A sınıfının kayıtlarının bittiği yerde aynı sayfadan bir sonraki sınıf 9/B devam edecek ve bu şekilde sayfalar bittikçe yeni sayfada yazdırmaya başlanacaktır. Bu seçeneği işaretlediğinizde ise her sınıfa ait kayıtlar faklı sayfalarda görüntülenecektir.

Arama Kriterleri


Okunma Üst Sınırı Belirleme:

Bu seçeneğin işaretlenmesi durumunda, En fazla okunan kitapları listelerken burada belirlediğiniz sınırın altında kalan kitapların gösterilmesini sağlar. Eğer herhangi bir sınır koymak istemiyorsanız 0 girebilir veya seçeneğin yanındaki işareti kaldırabilirsiniz.

Aranan Kayıtlar


Bu bölüm görmek istediğiniz listelerin arama sonuçlarının nerelerde aranacağını seçmeniz içindir. Bu bölümdeki seçeneklere ana ekrandaki listeleme başlığı altındanda erişebilirsiniz.
Aranan kayıtların içeriğinde;

  1. Tüm Kitaplar
  2. Geciken Kitaplar
  3. Okunmuş Kitaplar (ödünç verilenler)
  4. En fazla okunan kitaplar
  5. İade edilmemiş kitaplar