Kütüphane - Okul Zil - Web

Otomasyon Çözümleri

Toplu Üye Güncelleme Grup/Sınıf Güncelleme

tuyeguncelgrup

Üye bilgileri güncelleme işlemini tek tek üye numarası girerek yapmak yerine grup/sınıf bazında toplu olarak gerçekleştirmek için kullanılır. Örneğin bir okuldaki öğrencilerin bir üst sınıfa geçtiğinde sınıf adı değişecektir. bu işlemi hızlı bir şekilde gerçekleştirmek için Toplu Grup Üye Bilgisi Güncelleme yaparak hızlı bir şeklide yapabilirsiniz. Toplu Grup Üye Bilgisi Güncelleme işlemi ekranına ulaşmak için Ana Ekranda iken klavyenizin Z tuşuna basarak veya menü araç çubuklarından Üye İşlemleri veya Toplu İşlemler sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Araç Çubuğu Öğeleri


 tuyekayitarac

Yapılacak değişiklikler alanlarındaki gerekli değişiklikler yapıldıktan sonra işlemi onaylamak için bu butonu kullanınız.

Değişiklik yapmak için doldurduğunuz alanları (yapılacak değişiklikler alanlarını) tamamını tek seferde temizlemek için bu butonu kullanınız.

Kitap Ekranından çıkarak ana ekrana dönmenizi sağlar. Klavyenizin ESC tuşuna basarak da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz 


Toplu Grup Üye Bilgisi Güncelleme İşlem Adımları


-  Bilgilerinde değişiklik yapacağınız üyelerin grup veya sınıfını değişiklik yapılacak grup alanına giriniz veya listeden seçiniz.

-  Değişiklik yapacağınız alanlara yeni bilgileri girip değiştirilmeyen alanları boş bırakınız.

-  İşlemlerin tamamlamasının ardından Değişiklikleri Güncelle butonuna veya klavyenizden F2 tuşuna basarak yaptığınız değişikliklerin güncellenmesini sağlayınız.

dikkat Değişiklik yapmak istemediğiniz alanları boş bırakınız. Boş bırakılan alanların eski bilgileri boş olarak değiştirilmez. Yalnızca değişiklik yapacağınız alanları değiştiriniz.

 

Okullar için sınıf atlatma işlemi


Bu işlemi Sınıf Atlatma Sihirbazı kullanarak yapınız.

OBİ BİLGİSAYAR

 

Mehmet GÖK

0543 225 60 09

mehmetgok@soft-ge.com

Tüm Türkiye için Tek Yetkili Bayi

Teknik Destek için Aşağıdaki Bağlantıları Kullanınız

Canlı Teknik Destek için Facebook sayfamızı kullanınız. Bağlantı için tıklayınız.

İletişim formu ile Teknik Destek için tıklayınız